Podejmij gości aromatyczna kawą - Obudź się!

Czarna kawa-

Kawowiec

Podejmij gości aromatyczna kawą

Wizyta gości, nawet jeśli niespodziewana, nie musi skończyć się nerwami, spowodowanymi zaskoczeniem. Wiadomo, że czasem nie spodziewamy się, że ktoś nas odwiedzi i nie jesteśmy przygotowani do spotkania. Nie ma czym poczęstować znajomych, a do tego dochodzi bałagan w salonie. Zdarzają się pewnie takie dni, ale na szczęście jest sposób, żeby załagodzić sytuację i by wizyta przebiegła w znakomitej atmosferze. Jak to zrobić? Przygotować pyszną kawę.

Kawa też łagodzi obyczaje

Wiele badań mówi, że kawa potrafi uspokoić i pozytywnie wpływa na poprawę nastroju. Warto więc sięgnąć po ten napój właśnie w kryzysowych sytuacjach, których pewnie nie brakuje w życiu. Oczywiście dobrze jest trafić w gust wspomnianych już gości. Jeśli nie ma się możliwości przygotowania kawy określonego rodzaju, na przykład w ekspresie, to warto postawić na coś mniej skomplikowanego, ale jednocześnie uniwersalnego. Choćby kawa americano jest stosunkowo łatwa do wykonania, nawet dla osób, które nie zajmują się tym profesjonalnie.

Oczywiście nie jest tak, że zajmie to bardzo krótką chwilę, natomiast na pewno czas oczekiwania nie jest na tyle długi, by urazić gości, którzy przyszli z wizytą. Należy więc zaparzyć espresso, a można to zrobić choćby w dripperze, przelewając kawę przez filtr. Jeśli jest to świeżo zmielona młynkiem kawa, to idealnie, ponieważ wyśmienitemu smakowi będzie towarzyszył wspaniały aromat. Następnie espresso, pojedyncze albo podwójne, w zależności od chęci, dolewa się do gorącej wody i już mamy gotową kawę americano. Nawet nazwą można zrobić wrażenie na gościach, którzy być może sami nigdy nie przygotowywali tego typu napoju.

Warto mieć zapas kawy

Opisany przykład oznacza nie tylko tyle, że warto zaopatrzyć się w odpowiednią ilość kawy na wypadek wizyty gości. Dobrym pomysłem jest też posiadanie mało skomplikowanych przyrządów do mielenia oraz zaparzania. Dzięki nim można przygotować naprawdę aromatyczną, świeżą i znakomitą kawę. I można to zrobić stosunkowo szybko.